کمبود مواد مغذی

 

اگر گیاه تغذیه نشود و یا تجدید گلدان نشود دیر یا زود مبتلا به فقر مواد مغذی می شود. گیاهان غذای شان را از طریق فتوسنتز می سازند اما برای رشد کردن و سالم ماندن به مقداری مواد مغذی نیاز دارند. این مواد در خاک گلدان پیدا می شوند اما بعد از مدتی مصرف گیاه ضروری است خاک، با اضافه کردن کود تقویت شود یا اینکه حاک گلدان تعویض شود.

علامت

علامت های زیادی در گیاه  فقر مواد مغذی خاک را نشان می دهد مثل غیرطبیعی شدن یا کند شدن رشد گیاه. ممکنه برگ ها کوچک شوند یا شکل غیرعادی پیدا کنند. رنگ گیاه ممکنه پریده و  کدر شود. غنچه های گیاه باز نشوند و بریزند.

درمان

از کود کامل برای تغذیه گیاه استفاده کنید یا خاک گلدان را با کمپوست تازه تعویض کنید. از یکی از دو مورد فوق استفاده شود چرا که افزایش بیش از حد مواد مغذی نیز به گیاه آسیب می زند. کلا هشت هفته بعد از تعویض گلدان میشه از کود مایع استفاده کرد البته طبق زمان بندی اش.

/ 1 نظر / 54 بازدید
الهه

سلام دوست عزیز الان چندین ساعته که تو وبلاگت غرق شدم و نمیتونم از مطالبت چشم بردارم واقعا هنرمندی و واقعا دستت درد نکنه ما هم وبلاگی داریم که البته به پای شما نمیرسه ولی ای یه چیزایی میشه ازش در آورد خوشحال میشم به منم سر بزنی و نظرت رو واسم بگی منتظرتم[ماچ]